En İyi Göbek Eritme Hareketleri

By on 7. Mayıs 2013
Göbek eritme hareketleri

Bahsedeceğim göbek eritme hareketleri, sadece göbek bölgesi için değil, aynı zamanda bütün vücut için de geçerli. Bu şekilde komple bir zayıflama söz konusu.

Pek çok kişinin,  kısa bir süre sonra pes etmesinin sebebi, aynaya baktıklarında bir sonuç görememelerindendir. Tabiki bu bir sürpriz değil. Klasik göbek eritme hareketleri yaparak (Sıkıştırma, mekik v.b.)karın yağlarından kurtulmak  imkansız.   Hızlı bir sonuç alabilmemiz için , karın kasımızı örten yağlardan kurtulmamız gerekiyor. Fakat bildiğimiz klasik göbek eritme hareketleri, metabolizmamızı hızlandırıp karın yağlarımızı eritecek düzeyde değiller.

Her yerde bulabileceğin klasik göbek eritme hareketleri yerine, aşağıda göstereceğim göbek eritme hareketleri ile  metabolizmanı hızlandırarak hızlı bir şekilde karın yağlarından kurtulabileceğin gibi, aynı zamanda bütün vücudunu çalıştırırarak, extra kas gelişimini de sağlamış olacaksın.

Fitness koçu Mike Geary’in tavsiye ettiği bu karın eritme hareketleri ile, çok hızlı sonuç aldığımı söylemeliyim.
İşte En İyi Göbek Eritme hareketleri:

1. Renegade dumbbell rows

2. Front squats

3. Mountain climbers

En iyi antreman metodu, 3-5 set ve her hareket için 8 tekrar veya fazla set az tekrar şeklindedir. Örneğin: hareket başına 5 set ve 5 tekrar gibi.

Tamam şimdi gelelim egzersizlere:

En iyi göbek eritme hareketleri: 1. Renegade Rows

renegade-row-mike-Geary-bauch-weg-uebungenResimde görüldüğü gibi, 2 dumbbell a ihtiyacın olacak. Fakat ilk başlarken dumbbell olmadanda başlayabilirsin (Ben öyle yaptım.)

Sol kolunu kaldırırken, sağ kolunu da dengeli bir şekilde sabit tutmaya çalışıyorsun. Sol kolunu indirdikten sonra, sağ  kolunu dengeli bir şekilde yukarı kaldırıyorsun. Vücudunun dengeli durması çok önemli.

Kolları sırasıyla değiştirip dengede durmaya çalışmak vücudun orta noktası için büyük bir iş çıkarıyor. Bu hareket dumbbell a veya dumbbell olmadan yapılabilen güzel hareketlerden bir tanesidir.

Dene ve karın kaslarını nasıl çalıştırdığını  gör!

En iyi göbek eritme hareketleri: 2. Front squats

front_squat_mid1-bauch-weg-uebungen-mike-gearyHareketi halterle yapacak olursan,  alışana kadar yalnız yapmamanda fayda var. En iyisi, spor salonunda bir yardım alarak yapman. Daha önce antreman yapdıysan biraz zorlanabilirsin. Ya da haltersiz yapmaya başlayabilirsin. bu da yeterli.

Halteri omuzlarının ön kısmına koyup, kollarını çapraz kapatarak destekliyorsun. Dirseklerini gergin tutarak çömelip  tekrar doğruluyorsun.

Doğrulurken dirseklerini düz ve dengeli tutman çok önemli. Aynı zamanda dik durmayı da unutma.

Karın eritme hareketleri içerisinde en canalıcı hareket olan Front Squats, sadece karın bölgesini değil, aynı zamanda bacak kaslarını da çalıştıran güzel bir harekettir.

Hareketi yaparken karın ve bacak kaslarının nasıl kasıldığını göreceksin.

Bu harekete ilk başladığımda halter kullanmadım. Nasıl antreman yaptığını bilmiyorum ama,  bu göbek eritme hareketleri, haltersiz de yapılabilir. Haltersiz yapsan bile yeteri kadar kaslarını zorlamış olursun. Bu da başlangıç için yeterli.

En iyi göbek eritme hareketleri: 3. Mountain Climber

mountain-climber1-bauch-weg-uebungen-mike-gearyEn iyi göbek eritme hareketlerine verebileceğim üçüncü örnek ise, yan tarafta gördüğün harekettir.

Şınav vaziyeti alıyoruz ve sol bacağımızı göğsümüze cekerken sağ bacağımızı geriyoruz. Daha sonra bacakları değiştirerek göğse çekmeye devam ediyoruz.

Burada gösterdiğim hareketler, sadece karın eritme hareketleri değil, komple vücudu çalıştıran hareketlerdir.

Her hareketten sonra 30 saniye kadar dinlen. Bu sana, her 3’er setlik karın eritme hareketleri arasında 1-2 dakika dinlenme payı bırakır.

Bu hareketler, senin şu ana kadar gördüğün en başarılı karın eritme hareketlerin olacak. Hareketlere başladığında nedemek istediğimi anlayacaksın :-)

Bu hareketlere, doğru beslenmeyi de ekleyecek olursan, hayal ettiğin düz bir karına sahip olabilirsin. Unutma!  Sadece bu şekilde daha hızlı ve kalıcı düz bir karına sahip olabilirsin. Ayrıca göbek eritme hareketleri ve diğer egzersizlerin dışında bir de zayıflamana yaardımcı olacağını düşündüğüm yeşil çayı da tavsiye ederim.

Sana şimdiden başarılar. Bu göbek eritme hareketleri ile harikalar yaratacaksın sağlıkla kal.

Göbek eritme tiyolarını ve vücut yağ analiz tablosunu sana gönderebilmem için hemen yandaki bölüme mail adresini girerek kaydol.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>