Vücut Yağ Oranı Hesaplama!

By on 4. Mayıs 2013
Vücut yağ oranı hesaplama

Başarılı bir yağ yakımı, kendimize bir hedef belirleyerek  mümkün olabilir. Sana, tek başına vücut yağ oranı hesaplaması yapabileceğin tabelayı hediye edeceğim.

Sağlığımız için sonderece zararlı olan birtakım dietleri (Özellikle açlık diyetleri) uyguladığımızda, yağ kaybı yerine kilo, dolayısıyla su ve kas kaybına uğrarız. Bu da vücut yağı yakımını zora sokar.

Sağlıklı zayıflama için, kilo yerine yağ vermemiz gerektiğini artık biliyoruz. Dolayısıyla, tartılarak kilomuza bakmak yerine, vücut yağımızı kontrol altına tutmalıyız. Çünkü bize, ne kadar zayıf olduğumuzu söyleyecek olan vücut yağımızdır.

Bu şekilde vücut yağ oranını hesaplayabilirsin:

1. Tabelada, Erkek veya Bayanı seç

2. Boyunu  yaz. (Çıplak ayakla ölçtükten sonra)

3. Karın ölçünü yaz

4. Kalça ölçünü yaz ( Sadece Bayanlar için)

5. Boyun çevresi ölçünü yaz

Daha sonra, çıkan sonuca tarihi ve saati de ekleyerek bir kağıda not al. Bu şekilde ilerlemelerini gözlem altında tutmuş olursun.

Yandaki bölüme mail adresini girerek  ücretsiz üye olduktan sonra, vücut yağ oranı hesaplama tablosu, otomatik olarak mail adresine gelecektir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>